ZVEZDU DESETINKE DELILE OD POBEDE: Vasa Micić presudio bivšem klubu (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Efesa u Istanbulu rezultatom 84:83, u okviru 17. kola Evrolige.

Junak prvaka Evrope bio je Vasilije Micić, koji je na 0,9 sekundi do kraja pogodio oba slobodna bacanja.

Na 10 sekundi do kraja, Nikola Kalinić je propustio šansu da penalima obezbedi makar produžetak crveno-belima.

Vasa Micić se u prvom poluvremenu, u kojem je dominirao Tibor Plajs, nije postigao nijedan poen, ali je zato u nastavku postigao 21 i nosi Efes do 9. trijumfa u eliti.

Spomenuti Plajs je za 22 minuta imao 23 poena i sedam skokova, Bobua je dodao 10, a Anderson devet poena.

Kod Zvezde je Kalinić bio najefikasniji sa 20 poena i pet asistencija, a dvocifreni su još bili Lazić sa 13, odnosno Volters sa 12 poena.

Ekipa Ergina Atamana je bolje započela meč i malo po malo se rezultatski odvajala od rivala.

Pored raspoloženog Plajsa, Bobua je svojih 10 poena postigao upravo u prvih 10 minuta susreta.