U Srbiji se održavaju vanredni parlamentarni, pokrajinski i lokalni izbori. Biračka mesta otvorena su u 7 sati, a biće zatvorena u 20.

Pravo glasa ima 6.739.441 građanin koji će se izjašnjavati na 8.378 biračkih mesta, od kojih je 90 na Kosovu, 29 u zatvorima, a 38 u inostranstvu.

Za 250 poslaničkih mesta u Skupštini nadmetaće se 3.270 kandidata na 20 izbornih lista, od kojih je šest manjinskih.

Parlamentarne izbore pratiće 1.687 domaćih i 196 stranih posmatrača.

Danas se održavaju lokalni izbori u 17 beogradskih opština, kao i u 138 opština i 25 gradova Srbije.

Izbori neće biti održani za odbornike skupština gradova Beograd i Zaječar i odbornike skupština opština Arandjelovac, Bor, Vrbas, Kovin, Kosjerić, Lučani, Majdanpek, Medvedja, Mionica, Negotin, Odžaci i Pećinci, jer su to opštine u kojima su izbori održani od 2013. do 2015. godine.

U Srbiji je na snazi predizborna tišina koja će trajati do 20 sati, kada se zatvaraju biračka mesta i do kada je zabranjena izborna propaganda, održavanje javnih skupova i objavljivanje procene izbornih rezultata.

Na sam dan glasanja, u nedelju od 7.00 do 20.00 sati, dozvoljeno je objavljivanje izveštaja o tome gde su kandidati glasali, ali ne i njihovih izjava.

Tokom izborne tišine dozvoljeno je i emitovanje informacija o odzivu gradjana i spotova nadležnih republičkih organa i nevladinih organizacija u kojima se gradjani upućuju u koje vreme i na koji način mogu da glasaju.

Dok je na snazi izborna tišina, na biračkom mestu i na 50 metara od biračkog mesta zabranjeno je isticanje simbola političkih stranaka i drugog propagandnog materijala.

Izborne liste na zbirnom glasačkom listiću raspoređene su po redosledu objavljivanja liste.

Republička izborna lista

1. Aleksandar Vučić – Srbija pobeđuje

2. Za pravednu Srbiju – Demokratska stranka (Nova, DSHV, ZZS)

3. Ivica Dačić – Socijalistička partija Srbije (SPS), Jedinstvena Srbija (JS) – Dragan Marković Palma

4. Dr Vojislav Šešelj – Srpska radikalna stranka

5. Dveri – Demokratska stranka Srbije – Sanda Rašković Ivić – Boško Obradović

6. Savez vojvođanskih Mađara – Ištvan Pastor

7. Boris Tadić, Čedomir Jovanović – Savez za bolju Srbiju – Liberalno demokratska partija, Liga socijaldemokrata Vojvodine, Socijaldemokratska stranka

8. Muamer Zukorlić – Bošnjačka demokratska zajednica Sandžaka

9. Stranka demokratske akcije Sandžaka – Dr Sulejman Ugljanin

10. Za slobodnu Srbiju – Zavetnici – Milica Djurđević

11. Grupa građana “Za preporod Srbije – prof. dr Slobodan Komazec

12. Ruska stranka – Slobodan Nikolić

13. Republikanska stranka – Republikanus part – Nikola Sandulović

14. Srpsko ruski pokret – Slobodan Dimitrijević

15. Borko Stefanović- Srbija za sve nas

16. Dijalog – Mladi sa stavom-Stanko Debeljaković

17. Dosta je bilo-Saša Radulović

18. Partija za demokratsko delovanje – Ardita Sinani

19. Zelena stranka

20. U inat – složno za Srbiju – Narodni savez

Pokrajinska izborna lista

1. Aleksandar Vučić – Srbija pobeđuje

2. Za Vojvodinu rada i znanja – Demokratska stranka, DSHV, Nova, ZEP-Zeleni – dr Bojan Pajtić

3. Ivica Dačić – Socijalistička partija Srbije (SPS), Jedinstvena Srbija – Dragan Marković Palma (JS), Patriotski pokret Srbije (PPS)

4. Nenad Čanak – Liga socijaldemokrata Vojvodine – Digni glavu!

5. Vajdasági Magyar Szövetség – Pásztor István – Savez vojvodjanskih Madjara – Ištvan Pastor

6. Dr Vojislav Šešelj – Srpska radikalna stranka

7. Dveri – Demokratska stranka Srbije – Sanda Raššković Ivić – Boško Obradović

8. Boris Tadić, Čedomir Jovanović – Savez za bolju Vojvodinu – Liberalno demokratska partija, Socijaldemokratska stranka

9. Narodni pokret Dinara-Drina-Dunav – Tomislav Bokan

10. Magyar mozgalom az autonómiáért – Dr. Korhecz Tamás – VMDK – Csonka Áron – Madjarski pokret za autonomiju – Dr Tamaš Korhec – DZVM – Aron Čonka

11. Zelena stranka

12. Srpsko ruski pokret – Aleksandar Đurđev

13. Za slobodnu Srbiju – Zavetnici – Milica Đurđević

14. “Vojvođanska TOLERANCIJA”

15. Dosta je bilo – Saša Radulović